SCHODY Z AGLOMARMURU NA PRZYKŁADZIE BOTTICINO I AIDA NOUVO (WHITE)

Aglomarmur to konglomerat syntetyczny, wyprodukowany przez człowieka z odłamków marmuru (95%) zmieszanego z żywicą poliestrową (5%), która jest spoiwem. Ta ekologiczna żywica sprawia, że aglomarmur ma wyższe parametry aniżeli marmur naturalny.

        Konglomerat marmurowy imituje naturalny marmur, dlatego, podobnie jak marmur, może być stosowany tylko wewnątrz budynków.

        Schody z konglomeratu marmurowego to zdecydowanie tańsza alternatywa dla schodów z kamienia naturalnego (marmur, granit).Powierzchnia aglomarmuru jest gładka, mniej nasiąkliwa oraz bardziej wytrzymała niż powierzchnia marmuru naturalnego.               Jeśli oczekujemy efektu połączenia klasyki z nowoczesnością, warto zastosować aglomarmur Botticino. Ma on ciepły beżowo-karmelowy odcień. Strukturą przypomina kamień naturalny. Z kolei zwolennicy minimalistycznego, nowoczesnego stylu powinni zdecydować się na aglomarmur Aida Nouvo. Jego biała barwa z drobnymi kamyczkami, rozświetli każde wnętrze i doskonale sprawdzi się w połączeniu niemalże z każdym kolorem.

Aglomarmur posiada liczne zalety. Poza tym, że decydując się na schody z konglomeratu marmurowego, poczynimy znaczne oszczędności. Ważne jest to, że kolory i wzory aglomarmurów są powtarzalne.  Bogata kolorystyka pozwala na dopasowanie schodów do różnych wnętrz i zaspokojenie różnych gustów. Schody z aglomarmuru są łatwe w utrzymaniu czystości. Poza tym, kurz będzie na nich mniej widoczny.

        Stopnice oraz podesty w aglomarmurze wykonujemy standardowo w grubości 3 cm, podstopnice zaś w grubości 2 lub 3 cm. Stosujemy kleje przeznaczone do marmuru naturalnego.

        Należy pamiętać, iż konglomerat marmurowy imituje kamień naturalny, dlatego może posiadać różne odcienie, wtrącenia kolorystyczne i mikropęknięcia, co jest naturalne w tym tworzywie       i nie jest wadą uprawniającą do reklamacji.

        Aglomarmur wymaga impregnacji. Należy stosować impregnaty do naturalnego marmuru, zgodnie z zaleceniami producenta.

        Reasumując, jeśli zastanawiamy się nad schodami do domu, warto pomyśleć o schodach z aglomarmuru. Stawiając na aglomarmur mamy pewność, że nasze schody będą miały ponadczasowy design. Zróżnicowanie barw aglomarmurów zaspokoi nawet najbardziej wysublimowane gusta i umożliwi dopasowanie stylu zarówno do tych nowoczesnych wnętrz jak i do wnętrz o charakterze tradycyjnym.