Bezpłatne wyceny i  zapytania prosimy kierować  na adres email biuro@pphu-sati.com

UWAGA: KUPUJĄC Z MONTAŻEM I PO SPEŁNIENIU WARUNKÓW  MOŻESZ MIEC SCHODY JESZCZE TANIEJ. O SZCZEGÓLY ZAPYTAJ SPRZEDAWCĘ


ZASADY UZYTKOWANIA KONGLOMERATÓW.pdf

Schody wewnętrzne z konglomeratu-aglomarmury

grubość 3 cm-cena 810 zł/m2

grubość 2 cm- cena 790 zł/m2 brutto

kliknij na zdjęcie aby powiększyć


grubość 3 cm-cena 1040 zł/m2kliknij na zdjęcie aby powiększyć


Botticino 03-04-19.pdf
Aida white 4-03-19 QRBG.pdf
ESTRATTO QRBG per LEED V4 eng 180918.pdf
20180622142242 - GREENGUARD Gold Certification 16607-420-Marble range.pdf

ZASADY UŻYTKOWANIA PARAPETÓW Z KONGLOMERATU AGLOMARMUROWEGO

        Konglomerat aglomarmurowy, to tworzywo sztuczne, stworzone przez człowieka. Aglomarmur jest mieszaniną kruszywa marmurowego (95%), żywicy poliestrowej (5%), będącej spoiwem, utwardzacza i pigmentów. Aglomarmur często imituje naturalny marmur, aczkolwiek obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się jednolite kolory aglomarmurów, wpisujące się w obecny minimalistyczny trend w wystroju wnętrz. W przyrodzie zaś rzadko można spotkać jednolite, powtarzalne kolory kamieni bez żadnego mazerunku. Tutaj właśnie znajdują zastosowanie wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne. Jednym z nich jest konglomerat marmurowy. Decydując się na zakup elementów wykonanych z tego materiału, należy poznać zasady jego pielęgnacji i użytkowania.                             Parametry aglomarmuru odzwierciedlają charakter naturalnego marmuru. Niektórzy uważają, że owe parametry nawet przewyższają  naturalny marmur. Ze względu na podobieństwo właściwości do marmuru, konglomerat zaleca się jedynie na parapety wewnętrzne. Nie służą mu bowiem zmienne warunki atmosferyczne. Aglomarmur odporny jest z kolei na szkodliwe działanie promieni słonecznych oraz na wysokie temperatury (jednak nie na tak wysokie jak np. granit naturalny).      

Podstawowe zasady pielęgnacji i użytkowania to:

1. Do mycia i czyszczenia należy używać środków o naturalnym pH.

2. Wszelkie zabrudzenia należy niezwłocznie usuwać (np. rozlana i na dłużej pozostawiona woda z odżywką do kwiatów pozostawi niemożliwe do usunięcia plamy jeżeli przeniknie przez mikropęknięcia do środka   aglomarmuru).

3. Do bieżącej pielęgnacji używać należy wosków oraz silikonów naturalnych       przeznaczonych do marmurów.

4. Do impregnacji należy używać impregnatów przeznaczonych do naturalnych marmurów, zgodnie z ich instrukcją użytkowania (należy pamiętać, że impregnat nie zabezpieczy całkowicie materiału przed wchłanianiem   wilgoci).

5. Nie należy stosować aktywnej chemii do czyszczenia, która ma właściwości żrące, np. do usuwania kamienia lub rdzy.

6. Należy unikać kontaktu z substancjami zawierającymi soki owocowe, różnego   rodzaju pigmenty i inne kwasy.

Powierzchnię konglomeratów niszczą na       przykład: SOKI, PIANKI DO GOLENIA, NAPOJE ALKOHOLOWE, SODA,   PERFUMY, ZMYWACZ DO PAZNOKCI, KECZUP, MUSZTARDA, OCET, ŚRODKICZYSZCZĄCE NIEPRZEZNACZONE DO KAMIENI, ŚRODKI DO             WŁOSÓW, SZAMPONY, MYDŁA ZAWIERAJĄCE EDTA, SÓL KAMIENNA, PIASEK, PASTA DO ZĘBÓW, ŚRODKI DO TOALETY, ŚRODKI DO CZYSZCZENIA RUR I KAŻDA SUBSTANCJA ZAWIERAJĄCA KWASY LUB     ZASADY.

7. Nie należy nadmiernie obciążać punktowo parapetów ze względu na ryzyko   połamania (wynika to z właściwości fizyko-chemicznych aglomarmuru).