Tarcze do cięcia granitu i marmuru.

 

Do cięcia granitu i marmuru stosuję się tarcze metalowo diamentowe. Tarcze do cięcia kamienia różnią się od siebie:

-średnicą zewnętrzną

-średnicą otworu mocującego

-grubością tarczy

-wysokością elementów diamentowych tarczy

-specyficzną budową w zależności od tego czy tarcza jest do cięcia granitu czy marmuru

 

Kupując tarcze (blaty) do cięcia kamienia należy brać pod uwagę nie tylko cenę ale przede wszystkim zależność ceny do danej jakości i trwałości danej tarczy do granitu czy do cięcia marmuru.

Kluczowym elementem każdej tarczy jest wysokość elementów diamentowych które pod wpływem pracy się zużywają. Wielkość i średnica tarczy jest istotna ale elementarnym elementem jest wysokość diamentów bo to one są odpowiedzialne za rozdzielanie kamienia pod wpływem tarcia. Diament tez jest najbardziej kosztownym elementem każdej tarczy do cięcia kamienia.

Warto też przetestować kilku dostawców tarcz diamentowych do cięcia bo na rynku jest wiele tarcz w super niskich cenach jednak ich jakość cięcia jak i trwałość pozostawiają wiele do życzenia i czasami warto zainwestować w trochę droższe tarcze a w ostatecznym rozrachunku mogą się one okazać tańsze bo trwalsze i bardziej precyzyjne.

 

Bardzo istotnym elementem każdej tarczy jest również prędkość obrotowa i prędkość posuwu. Czas pracy maszyny tez jest bardzo cenny i tarcze szybsze oszczędzają nam czas wykonania oraz czas pracy maszyny.

 

Reasumując tarcze najlepiej kupować nie kierując się jedynie cena zakupu ale przede wszystkim jakością wykonania.