Parapety grey pearl (g603) brown pearl (g664) oraz parapety botticino (konglomerat)

        Parapety to element ramy okiennej, który pełni funkcję użytkową  i estetyczną. Chroni on przed utratą ciepła oraz przed zawilgoceniem a przy tym stanowi ozdobę dla naszego wnętrza.

            Materiały na parapety są różne. Najpopularniejsze to granit i marmur, drewno oraz konglomerat.

            Ponadczasowym i trwałym materiałem jest kamień naturalny jakim jest granit. Granit możemy stosować na parapety do środka i na zewnątrz.

            Bardzo popularnym materiałem sztucznym na parapety  jest konglomerat marmurowy imitujący marmur naturalny. Aglomarmur (konglomerat marmurowy) nie nadaje się na zewnątrz, gdyż źle znosi warunki atmosferyczne.

            Jeżeli zależy nam na jakości materiału a zasób portfela jest ograniczony, to okazuje się, że nasycenie rynku sprawiło, iż obecnie prawie każdy może pozwolić sobie na parapety wewnętrzne z konglomeratu a a nawet granitu. Cena konglomeratu i granitu zależy od koloru.        

            Tanim a zarazem jakościowo bardzo dobrym granitem na parapety jest granit Brown Pearl (Brąz Królewski) lub Grey Pearl (Biały Piękny). Brown Pearl jest w odcieniach brązu a Grey Pearl w odcieniach szarości.

            Co do aglomarmurów, sytuacja wygląda podobnie, cena bowiem zależy od koloru. Najtańszym i jakościowo bardzo dobrym aglomarmurem jest Botticino. Imituje on marmur naturalny Botticino. Botticino występuje w ciepłych odcieniach beżu

Granit Grey Pearl i Brown Pearl doskonale sprawdzą się także jako materiał na murki na płot, na schody zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne oraz na wiele innych elementów dekoracyjnych budynków, które poza funkcją estetyczną, mają pełnić również funkcję użytkową.

            Botticino również znajduje zastosowanie na schody, ale tylko wewnętrzne.

            Reasumując, tanio nie koniecznie oznacza, że mamy rezygnować z wysokiej jakości materiałów. Obfitość towaru na rynku oraz walka o klienta sprawiają, że możemy mieć bardzo dobrą jakość w bardzo dobrej cenie. Przed dokonaniem wyboru parapetów, warto przeanalizować, co rynek nam oferuje, by nie kupić czegoś, co za chwilę zmuszeni będziemy wymienić i ponownie za to płacić.