Leica 3d Disto – profesjonalne narzędzie do pomiaru.

 

Leica 3d Disco jest innowacyjnym urządzeniem działającym na zasadzie skanera przestrzennego. Urządzenie to pozwala mierzyć obiekty w trzech wymiarach 3D. Urządzenie poprzez moduł dalmierzy wyznacza odległości i określa kąty poziome i pionowe, określa współrzędne X, Y i Z mierzonego obiektu, w którym dokonywane są pomiary.

Za pomocą 3D Disto określa się wymiary elementów, podobnie jak to ma miejsce podczas pomiaru zwykłą taśmą mierniczą, ale także wyznacza położenie względem siebie w przestrzeni. Wynik pomiaru urządzeniem 3D Disto jest trójwymiarowym modelem wymierzonych obiektów lub elementów. Można w nim sprawdzić rzeczywiste odległości pomiędzy poszczególnymi elementami, skorygować ich geometrię czyli wzajemne zachowanie kątów między elementami, czy też wyznaczyć pole powierzchni mierzonego elementu, objętość lub wysokość. Wszystko to dzięki wykorzystaniu jednego urządzenia, którym jest Leica 3d Disco.

Dane uzyskane dzięki temu urządzeniu można poddać dalszej komputerowej obróbce, bowiem na podstawie pomierzonych punktów można stworzyć realistyczną wizualizację.

Pomierzone punkty można wyeksportować do CAD-owskiego formatu DXF i wykorzystać do dalszej obróbki bądź przekształcenia na język CNC. Jest to niezmiernie ważne i sporo uprasza pracę.

Gdy mamy pomieszczenie o nierównych ścianach a planujemy położyć sobie na nich płytki to Laica 3d Disco doskonale sprawdzi się do wyznaczenia najbardziej odstających punktów, które należy wyrównać.

Planujemy zakup blatu lub schodów z kamienia, a nie mamy siły do skomplikowanych szablonów? Idealnie trafiłeś, Leica 3d Disco doskonale poradzi sobie z takimi trudnościami w kilka chwil. Po wygenerowaniu wymiarów w programie CAD-owskim, eksportuje się je bezpośrednio do maszyny CNC, która wycina elementy kamienne. Urządzenie pomiarowe o którym mówimy poradzi sobie nawet z najbardziej wymyślnymi kształtami blatów, schodów, parapetów a nawet kominków zgodnie z pomysłowością klienta.

Tak zaawansowane urządzenie pomiarowe doskonale sprawdza się w branży kamieniarskiej. W tej branży nie ma miejsca na pomyłki. Skaner przestrzenny jest jedną z najciekawszych możliwości pomiarowych Laica 3d Disco. Narzędzie to wykorzystuje się do precyzyjnego odwzorowania rzeczywistego formy oraz wymiarów schodów, parapetów, blatów itp. o nieregularnych i wyszukanych kształtach, w szczególności często spotykanych łuków.

Operator urządzenia ustala punkt początkowy i końcowy obszaru skanowania. Następnie określa odległość pomiędzy kolejnymi mierzonymi punktami. Leica zastępuje klasyczny laser liniowy, obrotowy czy krzyżykowy. Dzięki możliwości wyznaczania poziomu odniesienia Leica pokazuje na ścianach punkty umieszczone na tej samej wysokości. Narzędzie jest przydatne podczas montażu elementów na tym samym poziomie takich jak parapety czy blaty z kamienia, jak również gdy mamy do czynienia z obiektami pochylonymi typu poddasze.

Poniżej prezentujemy Państwu dane techniczne Leica 3d Disco:

Zakres pomiaru w poziomie wynosi: 360°, w pionie jest to: 250°

Mierzenie odległości/zasięg/dokładność: 50 m/1.2 mm/50 m

Dokładność określania współrzędnych: 1.0 mm/10 m, 2.0 mm/30 m, 4.0 mm/50 m

Samopoziomowanie wynosi: 3°

Celownik cyfrowy uzyskuje 8-krotne powiększenie

Komunikacja poprzez: Wi-Fi, USB

Kontroler ekran w kolorze, dotykowy, 4.8"

Dostępne cechy pomiarowe - pomiar odległości, powierzchnia, objętość, przeniesienie punktu w pionie, szybkie tyczenie, linie równoległe, poziom odniesienia, pomiar różnic wysokości, pomiar niedostępnej wysokości, skanowanie, tyczenie siatki punktów, łączenie skanów, kalkulator prosty.

Format danych do importu: DXF, do eksporte: DXF, TXT, CSV, JPG

 

W zestawie znajdują się:

  • 3D DISTO
  • kontroler z dotykowym ekranem
  • pilot zdalnego sterowania
  • przymiar mimośrodowy
  • naklejane tarczki celownicze
  • okablowanie
  • pamięć USB
  • ładowarka