KONGLOMERAT KWARCOWY

 

            KONGLOMERAT KWARCOWY OSTATNIO STAJE SIĘ CORAZ BARDZIEJ POPULARNYM MATERIAŁEM NA BLATY, PARAPETY, SCHODY.

            STANOWI ALTERNATYWĘ DLA KAMIENIA NATURALNEGO JAKIM JEST GRANIT.

            KONGLOMERAT KWEARCOWY CZĘSTO NAZYWANY JEST W SKRÓCIE "KWARCEM" LUB "KWARCYTEM". KONGLOMERATU KWARCOWEGO NIE NALEŻY MYLIĆ Z KWARCYTEM NATURALNYM. KWARCYT NATURALNY TO SKAŁA , KTÓRA POWSTAŁA Z PIASKOWCA I MUŁOWCA. KONGLOMERAT KWARCOWY ZAŚ JEST KAMIENIEM STWORZONYM PRZEZ CZŁOWIEKA. ZROBIONY JEST Z NATURALNYCH PIASKÓW KWARCOWYCH (93%), Z PIGMENTÓW ORAZ Z ŻYWICY POLIESTROWEJ (POZOSTAŁE 7%).

            KONGLOMERATY KWARCOWE PODOBAJĄ SIĘ KLIENTOM ZE WZGLĘDU NA KOLORYSTYKĘ. KOLORY SĄ BARDZIEJ JEDNOLITE NIŻ W GRANITACH NATURALNYCH A MAZERUNEK BARDZIEJ SPOKOJNY. KOLORYSTYKA I WZORY SĄ TAKŻE POWTARZALNE. W GRANITACH BOWIEN O KOLORACH I MAZERUNKU ZDECYDOWAŁA MATKA NATURA A W KONGLOMERATACH KWARCOWYCH O WYGLĄDZIE KAMIENIA  DECYDUJE CZŁOWIEK.

            PRODUCENCI KONGLOMERATÓW KWARCOWYCH TWIERDZĄ, ŻE SĄ ONE: PRZYSTOSOWANE DO KONTAKTU Z ŻYWNOŚCIĄ, WYSOCE ODPORNE NA BAKTERIE, ŁATWE W KONSERWACJI I CZYSZCZENIU, SĄ ODPORNE NA WYSOKIE TEMPERATURY, ODPORNE NA ZARYSOWANIA I USZKODZENIA MECHANICZNE, WODOODPORNE ORAZ ODPORNE NA PLAMY.

             WZORNICTWO I KOLORYSTYKA KWARCYTÓW INSPIROWANE SĄ KAMIENIAMI NATURALNYMI A TAKŻE NADAJE IM SIĘ WYGLĄD ZGODNY Z AKTUALNYMI WNĘTRZARSKIMI TRENDAMI MODOWYMI. W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE.

            WARTO ZAZNACZĆ, ŻE KONGLOMERATY KWARCOWE, TAK JAK I KAMIENIE NATURALNE ( NP. MARMURY CZY GRANITY) RÓŻNIĄ SIĘ MIĘDZY SOBĄ WŁAŚCIWOŚCIAMI FIZYKO-CHEMICZNYMI.

            KONGLOMERATY KWARCOWE MAJĄ TEŻ SZEROKIE ZASTOSOWANIE. ROBI SIĘ Z NICH: BLATY KUCHENNE I ŁAZIENKOWE, ZLEWY, PARAPETY, POSADZKI, SCHODY, OKŁADZINY ŚCIAN.

            KONGLOMERATY KWARCOWE SĄ TEŻ LŻEJSZE OD GRANITÓW, CO JEST ICH DUŻĄ ZALETĄ. KOLEJNĄ WAŻNĄ ZALETĄ JEST TAKŻE ICH GRUBOŚĆ. PŁYTY Z KONGLOMERATU KWARCOWEGO WYSTĘPUJĄ JUŻ W GRUBOŚCI 12 MM. ZAŚ NA BLATY MOŻEMY ZE SPOKOJEM ZASTOSOWAĆ KWARCYT W GRUBOŚCI 20 MM.  KWARCYTY Z KOLEI SĄ MNIEJ ODPORNE NA WYSOKIE TEMPERATURY NIŻ GRANITY, PONIEWAŻ ZAWIERAJĄ ŻYWICE POLIESTROWE, KTÓRE POD WPŁYWEM ZBYT WYSOKIEJ TEMPERATURY ZWYCZAJNIE ULEGAJĄ STOPIENIU. ZALECA SIĘ WIĘC UŻYWANIE PODKŁADEK IZOLACYJNYCH DLA GORĄCYCH NACZYŃ. PRODUCENCI TWIERDZĄ ŻE KONGLOMERATY KWARCOWE SĄ ODPORNE NA KRÓTKOTRWAŁE DZIAŁANIE WYSOKIEJ TEMPERATURY DO 120 STOPNI. DŁUGOTRWAŁE DZIAŁANIE WYSOKIEJ TEMPERATURY MOŻE USZKODZIĆ POWIERZCHNIĘ KWARCYTU. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ PLAMY W WYNIKU ROZTOPIENIA ŻYWICY. GWAŁTOWNY "SZOK TERMICZNY" MOŻE SPOWODOWAĆ NAWET PĘKNIĘCIE PŁYTY.

            NALEŻY ZAZNACZYĆ, ŻE KONGLOMERAT KWARCOWY MOŻE BYĆ STOSOWANY TYLKO WE WNĘTRZACH. PRODUCENCI NIE DAJĄ GWARANCJI, ŻE KONGLOMERAT KWARCOWY NIE ULEGNIE USZKODZENIOM POD WPŁYWEM CZYNNIKÓW ATMOSFERYCZNYCH. TUTAJ PRZEWAGĘ NAD KWARCYTEM MA KAMIEŃ GRANITOWY, KTÓRY MOŻE BYĆ STOSOWANY ZARÓWNO WEWNĄTRZ JAK I NA ZEWNĄTRZ.

            KONGLOMERAT KWARCOWY MA TAKŻE DOŚĆ WYSOKIE CENY. SĄ ONE NADAL WYŻSZE NIŻ CENY KAMIENIA NATURALNEGO.

            KONGLOMERAT KWARCOWY JEST BARDZO DOBRĄ ALTERNATYWĄ DLA KAMIENIA NATURALNEGO. PODEJMUJĄC DECYZJĘ O TYM, JAKI MATERIAŁ CHCEMY ZASTOSOWAĆ W NASZYCH WNĘTRZACH, NAJPIERW NALEŻY ZASTANOWIĆ SIĘ, CZEGO DOKŁADNIE POSZUKUJEMY, CO JEST ZGODNE Z NASZYMI PREFERENCJAMI, GUSTEM, OCZEKIWANIAMI CO DO FUNKCONALNOŚCI NO I OCZYWIŚCIE, NA CO POZWALA  ZASÓB NASZEGO PORTFELA.

prev next