Kashmir gold, shivakashi – granity, które warto mieć w domu.

Masz chęć wnieść odrobinę słońca do swojego domowego życia, aby nawet w pochmurne dżdżyste dni czuć ciepło w swoim mieszkaniu? Lubisz podróże, egzotyczne klimaty czy indyjską kulturę? Miłujesz żółty kolor, który sprawia Ci dobry humor? Jeśli na choć jedno z wyżej wymienionych pytań odpowiesz „tak”, to warto zainteresować się granitami kashmir gold lub shivakashi. Kamienie te są pochodzenia indyjskiego. Ich kolorystyka i faktura przywodzą na myśl egzotyczne, odległe i gorące klimaty, których tak bardzo brakuje nam zwłaszcza w zimie.

 

Shivakashi granit idealny na blat kuchenny i nie tylko.

Shivakashi jest kamieniem przyszłości sama nazwa brzmi jakoś bardzo odlegle i tajemniczo. Można powiedzieć, że granit ten faktycznie kryje w sobie odrobinę tajemnicy. Zazwyczaj sekretem tego kamienia jest to, że zamawiający nigdy nie będzie pewnym jak kamień ten będzie wyglądał. Pewne jest jednak to, że shivakashi emanuje ciepłą barwą żółci. Tonacja i nasycenie tej barwy oraz ilość i rozmieszczenie smug nigdy nie są do przewidzenia.

 

Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zamówienie elementów granitowych z interesującego nas slaba. Taki już urok tego granitu. Faktura na powierzchni granitu shivakashi przypomina piaski pustyni widziane z lotu ptaka. W jednym miejscu piasek jest bardziej blady, niemal biały, w innym miejscu wygląda jakby miał rdzawe plamy a w jeszcze innym wygląda jakby był poprzecinany szarymi skałami. Przyjemna barwa tego granitu sprawia, że wnętrza w mieszkaniu daje uczucie przytulności i relaksu.

 

Kashmir gold jest jak cytrus, trochę w nim z cytryny trochę z pomarańcza.

Granit kashmir gold podobnie jak kamień shivakashi jest pochodzenia indyjskiego. Podobnie jak shivakashi cechuje go żółta kolorystyka przywodząca na myśl upalne indyjskie klimaty. Przy czym kashmir gold ma barwy bardziej gorące, nasycone. Kashmir gold jest jak złoto mieniące się w słońcu. Już sama nazwa tego granitu przywodzi na myśl podobne skojarzenia. Tym samym kashmir gold poleca się osobą preferującym barwy nieco bardziej nasyconej żółci niż ma to miejsce w przypadku granitu shivakashi.

 

Granit indyjski kashmir gold, podobnie zresztą jak wyżej opisany shivakashi, nie ma przewidywalnej faktury, chociaż wydaje się nieco bardziej ujednolicona. Rysunek kashmir gold przypomina wyglądem shivakashi. Występują na nim oprócz ciemniejszych plamek, także widoczne gołym okiem smugi o różnym kolorze żółci.

Granit kashmir gold można łączyć z kamieniem shivakashi. Warto zauważyć, że kamienie te niestety nie przypadną do gustu zwolennikom jednorodnych powierzchni, ani osobą gustującym w chłodnej kolorystyce. Miłośnikom chłodu i jednolitości poleca się granity typu kashmir white, crema astoria lub czarny – star galaxy.