KASHMIR GOLD (KASZMIR GOLD)-KLASYCZNY GRANIT O PONADCZASOWYM CHARAKTERZE


Granit indyjski kaszmir gold jest znany na rynku od wielu lat. Szczególnie cieszy się popularnością w szeroko pojętym kamieniarstwie budowlanym. Zarówno w Europie jak i Ameryce jest on stosowany do wykonywania parapetów, schodów, blatów kuchennych i łazienkowych jak i kominków czy płytek z granitu.

Granit kashmir gold występuje na rynku w wielu odmianach i w wielu odcieniach a także pod różnymi nazwami. Do najbardziej popularnych nazw granitu kaszmir gold należą madura gold i astoria gold. Nazewnictwo kamienia kashmir gold jest również stosowane do kamieni podobnych pochodzenia chińskiego.

Przy wyborze granitu kaszmir gold na parapety schody płytki czy blaty kuchenne nie powinniśmy kierować się samą nazwą a rzeczywistym odcieniem danego granitu z konkretnej dostawy danego zakładu kamieniarskiego. Dziś w dobie digitalizacji nie jest problemem aby zakład kamieniarski przesłał nam zdjęcia danej dostawy czy też danej płyty z której mają być wykonane nasze zamówione elementy budowlane z granitu.

Odcień rysunek i barwa prawdziwego granitu kaszmir gold klasuje ten granit w poczet granitów uniwersalnych pasujących praktycznie do każdego koloru elewacji i okien co nadaje mu jeszcze bardziej pozytywnego charakteru.