Granit jako element dekoracyjny ekskluzywnych pomieszczeń.

 

Zastosowanie granitu w budownictwie z roku na rok rośnie co odzwierciedla ogólnoświatowy trend wykorzystania i zastosowania kamienia naturalnego. Oprócz walorów typowo ekologicznych granitu chyba najważniejszy jest walor użytkowy.

 

Na dzień dzisiejszy większość realizacji budowlanych wykorzystuje granit szczególnie w fazie wykończenia zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.

W wykończeniu elewacji granit znajduje zastosowanie jako parapety.

 

Kolejnym istotnym wykorzystaniem granitu w budownictwie jest zastosowanie granitu na schody, które nadają niepowtarzalny i unikalny charakter każdemu pomieszczeniu niezależnie od czego czy jest to budynek jednorodzinny czy tez obiekt użyteczności publicznej. Schody granitowe wykonywane w nowoczesnych zakładach kamieniarskich wyposażonych w nowoczesne centra obróbcze cnc pozwalające na naprawdę precyzyjne wykonanie schodów z granitu. Jeżeli jeszcze pomiary na budowie sa dokonywane przy pomocy profesjonalnych urządzeń opartych na technice laserowej to schody stają się bardzo ekskluzywnym elementem każdego pomieszczenia.

 

Bardzo szerokie zastosowanie ma również granit przerabiany na płytki które są stosowane zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz. Płytki mogą być stosowane zarówno ściany jak i na podłogi. O ile płytki ścienne mają zazwyczaj powierzchnię polerowaną to płytki podłogowe mają powierzchnię polerowaną płomieniowaną. Płytki o powierzchni płomieniowanej mają zazwyczaj zastosowanie szczególnie na zewnątrz budynków gdzie narażone są na warunki atmosferyczne wzmagające ich śliskość. Płytki są produkowane w różnych wymiarach i grubościach ale najbardziej popularnym i najbardziej uniwersalnym wymiarem jest 40x40x1cm.

 

 

We wnętrzach granit ma również szerokie zastosowanie jako blaty kuchenne. Blaty z granitu są bardzo trwałe i łatwe i przyjemne w codziennym użytkowaniu i pielęgnacji.

 

 

Podsumowując granit wykorzystuje się w bardzo szerokim zakresie w budownictwie i materiał ten staje się ponadczasowy i uniwersalny niezależnie od zmieniających się trendów modowych na rynku budowlanym.