Czym kierować się dobierając kolor kamienia podczas dekoracji wnętrza?

Kamień jest surowcem wytworzonym przez naturę. Posiada ciekawą barwę układająca się w oryginalne, wyjątkowe i dynamiczne kształty. Nieograniczone możliwości granitu pozwalają wykorzystać go do wielu celów w aranżacji wnętrz. Granit można wykorzystać w każdym pomieszczeniu mieszkania i nie tylko. Najpopularniejsze kamienie naturalne to marmur i granit. Te kamienie są niezwykle efektowne i świetnie zgrają się z otoczeniem.

 

Granit czyli praktyczność i funkcjonalność podczas w dekoracji mieszkania.

Granit jako kamień, posiada strukturę ziarnistą. Dlatego kamień ten w aranżacji wnętrz zawsze doskonale się prezentuje.

Kolorystyka granitów najczęściej używanych do dekoracji wnętrz to: odcienie szarości, beżu, czerwieni lub brązu. Do popularnych barw granitu można zaliczyć także: odcienie niebieskiego, zieleni i czerni. Każda z tych barw zawsze wygląda odpowiednio.

 

Marmur delikatność i komfort w jednym.

Marmur to kamień szlachetny. Jest on niezwykle cennym materiałem wykorzystywanym w budownictwie. Marmur ma właściwości fizyczne zbliżone do granitu. Jest stosunkowo twardym i wytrzymałym surowcem. Wykorzystuje się go w aranżacji wnętrz na okładziny podłogowe w łazienkach, gdzie inne surowce typu płytki ceramiczne szybko ulegają zniszczeniu. Marmur wykorzystuje się na inne elementy wykończeniowe domów. Marmur jest doskonałym materiałem rzeźbiarskim, ponieważ jest stosunkowo łatwy w obróbce i formowaniu. Wnętrze wykończone elementami z tego kamienia zachwyca i wygląda fantastycznie.

 

Metody doboru kolorystyki kamieni do wnętrza mieszkania.

Zasady dobierania kamienia naturalnego do koloru „wnętrza” zależy od gustu i preferencji kupujących. Sporo zależy od efektu jaki planujemy uzyskać oraz od naszego temperamentu i charakteru. Barwy kamieni dzieli się podobnie jak farby na:

- HARMONICZNE - żywe i zarazem przytłaczające efekty, ciepłe kolory. Takie motywy wykorzystuje się np. w korytarzach, przedpokojach, salonach, jadalniach, poprzez zastosowanie takich odcieni jak brąz, beż.

- STONOWANE - spokojne i zrównoważone. Otrzymujemy pełen elegancji ale przy odrobinie uczucia zimna i czystości. Stosuje sie te zestawienia szczególnie w kuchniach, łazienkach, sypialniach poprzez odcienie szarości, biel i czerń.

- KONTRASTOWE - uzyskujemy rzucające się w oczy i dynamiczne rezultaty. Połączenia dwóch zupełnie odmiennych barw wywiera mocne wrażenie. Są to zestawienia dla odważnych, pełnych przebojowości osób. Stosuje się w klubach młodzieżowych, dyskotekach itp. Wykorzystywane odcienie to czerwień, zieleń czy niebieski.

Nie trzeba przecież być żadnym architektem wnętrz aby pięknie i wyjątkowo urządzić mieszkanie. Wystarczy odrobina wyobraźni aby stworzyć coś niesamowitego. Któż bowiem lepiej niż my sami, będzie wiedział jak ma wyglądać nasze lokum i czego tak naprawdę potrzebujemy. Kamień zawsze będzie prezentował modę i styl. Marmur i granit są kamieniami, które nie wymagają liczonych kombinacji podczas ich aranżacji we wnętrzu. Doskonale przypasują się praktycznie do każdego pomieszczenia nadając mu przy tym, niepowtarzalny urok. Kamienie są wytworzone przez naturę, a naturalne piękno jest przecież najlepsze i najpiękniejsze. Oryginalny i elegancki wygląd każdego wnętrza gdzie zastosowano kamień naturalny wynika z jego doskonałości.