WEWNĘTRZNE PARAPETY Z AGLOMARMURU BOTTICINO

 

        Parapety z konglomeratu marmurowego Botticino powstają z kruszywa marmurowego (95%) zmieszanego z żywicą (5%).  Aglomarmor o nazwie Botticino imituje naturalny marmur o takiej samej nazwie - Botticino, który wydobywany jest na południu Włoch.

        Aglomarmur jest tańszy, niektórzy twierdzą także, że ma wyższe parametry niż marmur naturalny. Marmur to skała metamorficzna powstała w wyniku przemian wapienia albo dolomitu. W marmurze Botticino występują tzw. pustki i braki, które wypełnia się specjalną żywicą. Marmur Botticino jest dość kruchy i miękki, dlatego od spodu płyt przykleja się siatkę, która wzmacnia kamień.

        Substytutem dla droższych marmurowych parapetów w kolorze Botticino, są tańsze parapety aglomarmurowe o tej samej nazwie - Botticino.

        Botticino ma ciepły, beżowy kolor z białym użyleniem. Jest on ponadczasowy  i uniwersalny. Sprawdzi się w większości wnętrz. Idealnie wpasuje się do wnętrz o klasycznym wystroju, jak i do wnętrz utrzymanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Można ewentualnie tutaj zastosować inne wykończenia boków. W stylu klasycznym ładnie wyglądałyby parapety o wykończeniu ćwierć- lub półwałka i zaokrąglonych narożnikach, natomiast w stylu nowoczesnym bardziej sprawdziłoby się standardowe wykończenie parapetów, mianowicie poler boków z delikatną fazą i proste narożniki.

        Parapety wewnętrzne  z konglomeratu Botticino użytkuje się tak samo jak parapety marmurowe. Wymagają one takiej samej pielęgnacji oraz impregnacji.

        Poszukując czegoś trwałego, wyjątkowego oraz ponadczasowego a przy tym w przystępnej cenie, warto zainwestować w wewnętrzne parapety wykonane z konglomeratu Botticino.