BLATY KUCHENNE GRANITOWE Z OCIEKACZEM-POCHYLNIĄ. NOWY TREND W MEBLARSTWIE KUCHENNYM.


Blaty kuchenne wykonane z granitu to element bardzo wygodny w użytkowaniu jak i element wystroju każdej kuchni. Decydując się na blaty granitowe możemy pójść krok dalej i zażyczyć sobie aby ociekacz również był wyżłobiony w blacie kuchennym z granitu. Na rynku można spotkać wiele propozycji ociekaczy które różnią się od siebie zarówno wielkością jak kształtem. Do najbardziej popularnych pochylni w blatach kuchennych granitowych należy zaliczyć ociekacze żłobione. Pochylnie takie wykonuje się na profesionalnych maszynach sterowanych numerycznie gdzie żłobione rowki są pochylone pod kątem co powoduje iż woda z położonych tam naczyń kuchennych spływa rowkami po pochylni do zlewozmywaka. Pochylnie w blatach kuchennych to nie tylko wygoda ale również element dekoracyjny każdego blatu kuchennego wykonanego z granitu.

Blaty kuchenne z pochylnią oferuje już dziś wiele zakładów kamieniarskich a ich ceny wcale nie przewyższają cen zwykłych ociekaczy z innych materiałów.

Choć pozornie pochylnia (ociekacz) wygląda bardzo prosto to jego wykonanie jest dość skomplikowane i wymaga zarówno nowoczesnych maszyn jak i sporego doświadczenia. Wykonanie blatu kuchennego z ociekaczem zaczyna się od napisania w programie cad ścieżki dla frezu palcowego zależnej od wielkości danej pochylni jaka ma być wyfrezowana w blacie kuchennym z granitu.

Praktycznie mimo iż wzór ociekacza jest powtarzalny to każda pochylnia ma indywidualne niepowtarzalne wymiary zależne od wymiarów blatu jak i wybranego zlewozmywaka. Po narysowaniu ścieżki należy odpowiednio ułożyć slab granitowy i wyfrezować w nim zaprogramowany ociekacz blatu kuchennego.

Blaty kuchenne z pochylnią można stosować w przypadku zlewozmywaków podwieszanych.

Komfort użytkowania blatów kuchennych z ociekaczem jest nieporównywalnie wyższy od ociekaczy z innych materiałów a meble kuchenne nabierają unikalnego niepowtarzalnego wyglądu.